ایجاد کمربند سبز برای بندرماهشهر و بندرامام خمینی در دستور کار پتروشیمی قرار گرفت

استاندار خوزستان گفت: ایجاد کمربند سبز برای شهرهای بندر ماهشهر و بندرامام (ره) در دستور کار منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی قرار گرفت.

نشست بررسی اقدامات شرکت های تابعه وزارت نفت در زمینه بیابان زدایی، روز یکشنبه ۸ بهمن ماه به ریاست علی ‌اکبر حسینی‌ محراب، استاندار خوزستان برگزار شد.

استاندار خوزستان در پایان این نشست توضیح داد: با توجه به قوانین بالادستی که در سطح ملی تصمیم‌گیری شده است و به تناسب مسئولیتی که استان در رابطه با کانون های ریزگرد و گرد وغبار دارد، جلسات منظمی در خصوص بیابان زدایی برگزار می شود.

وی افزود: در جلسه امروز مباحث خوبی برای کاشت درخت به شکل کمربند سبز برای شهرهای مختلف، بویژه بندرماهشهر و بندر امام (ره) مطرح شد و طبق مصوبه ای که داشتیم بنا شد منطقه ویژه پتروشیمی مقدار زیادی از کمربندی های اصلی این دو شهر را نهال کاری نماید.

حسینی محراب با اشاره به اینکه طبق مصوبه بالادستی در کشور، هر شرکت نفتی فعال باید معادل ۱۰ درصد از اراضی تحت فعالیت خود را به کشت درخت و ایجاد فضای سبز اختصاص دهد تصریح کرد: بنا شد ۵ هزار هکتار از اراضی منابع طبیعی برای درخت کاری در اختیار پتروشیمی قرار گیرد تا این صنعت نسبت به مسئولیت های اجتماعی و مقابله با آلایندگی خود اقدامات لازم را انجام دهد.

https://niuz.ir/159094کپی شد!