یادواره سردار شهید فاضل شیرالی در بندر ماهشهر برگزار می‌شود

‌یادواره سردار شهید فاضل شیرالی فرمانده گردان مقداد و از شهدای دوران هشت سال دفاع مقدس استان خوزستان همزمان با سالروز شهادت پرافتخارش، با حضور قشرهای مختلف مردم در بندر ماهشهر برگزار می‌شود.

این یادواره روز پنج‌شنبه ۲۱ دی‌ماه ساعت ۹:۳۰ صبح آغاز می‌شود که جمعی از خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، یادگاران و رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس و بسیجیان سلحشور در بزرگداشت سردار شهید فاضل شیرالی حضور می‌یابند.

یادواره سردار شهید فاضل شیرالی در حسینیه ثارالله بندر ماهشهر واقع در بلوار آیت‌الله طالقانی، بلوار کوثر برگزار می‌شود که جمعی از مسؤولان و مقامات لشکری و کشوری در این آیین معنوی شرکت می‌کنند.

همچنین در این یادواره از کتاب خاطرات دست نویس سردار شهید فاضل شیرالی نیز با حضور خانواده معظم شهید رونمایی می‌شود.

سردار شهید فاضل شیرالی فرمانده گردان مقداد روز هفدهم دی‌ماه سال ۱۳۴۲ در نهر بلّامه شهر اروندکنار چشم به جهان گشود، ۵ خواهر و ۳ برادر بودند و در دییرستان وارد فعالیت‌های سیاسی و انقلابی شد.

با آغاز جنگ تحمیلی دشمن علیه ایران، همراه با دیگر رزمندگان اسلام به جبهه رفت و در نبرد با دشمن حضور یافت که مدتی از طرف سپاه در گردان ۷۷ محرم و گردان مقداد مأمور شد.

به‌دلیل شجاعت و مدیریتی که در مسائل نظامی داشت به‌عنوان جانشین گردان زرهی مقداد و فرمانده گردان مقداد در عملیات کربلای ۴ و عملیات کربلای ۵ انتخاب شد و سرانجام در روز بیست و یکم دی‌ماه سال ۱۳۶۵ در کانال ماهی شلمچه بر اثر اصابت ترکش خمپاره به فیض شهادت نائل آمد.

سردار شهید فاضل شیرالی در سن ۲۳ سالگی در عملیات کربلای ۵ شهد شیرین شهادت را نوشید که پیکر پاکش پس از تشییع، در گلزار شهدای بندر ماهشهر آرام گرفت.

https://niuz.ir/159059کپی شد!