امام جمعه شهر چمران:

بی‌تدبیری وزارت آموزش و پروش عامل تعطیلی ۱۵۰ کلاس درس مقطع ابتدایی در شهرستان بندر ماهشهر است

امام جمعه شهر چمران گفت: متاسفانه در حالی سال تحصیلی جدید آغاز شده که فقط در شهرستان بندر ماهشهر قریب به 150 کلاس درس مقطع ابتدایی، معلم ندارد و این مساله سال پیش نیز تکرار شده است.

به گزارش پایگاه خبری ماهشهرنیوز، حجت‌الاسلام عارف ابراهیمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر چمران با تبریک هفته فراجا اظهار کرد: هفته نیروی انتظامی فرصت مغتنمی برای تجلیل از بزرگ‌مردان جان بر کفی است که بی‌تردید کار و تلاشِ خستگی‌ناپذیر و ایثار بی‌وقفه آنان زمینه‌ساز استقرار سلامت اجتماعی و امنیت جامعه اسلامی است.

وی افزود: تلاش‌های خالصانه، مجاهدانه و بی‌نظیر نیروی انتظامی در زمینه‌های مختلف از این فرزندان جمهوری اسلامی ایران چهره محبوب ساخته و همه مردم نیروی انتظامی را حامی جان و مال خود می‌دانند.

خطیب جمعه شهر چمران خاطرنشان کرد: خدا را شاکریم که با حضور روسای جدید کلانتری شهر چمران و کلانتری منطقه روستا و عشایر و تلاش شبانه‌روزی کارکنان زحمتکش نیروی انتظامی شاهد ارتقای سطح امنیت این منطقه هستیم. بنده به سهم خودم و از طرف مردم از همه آنها تقدیر و تشکر می‌کنم.

آغاز سال تحصیلی با ۱۵۰ کلاس بدون معلم در بندر ماهشهر

ابراهیمی در ادامه آغاز سال تحصیلی با کمبود ۱۵۰ معلم در مقطع ابتدایی را یک مشکل حاد دانست و گفت: متاسفانه در حالی سال تحصیلی جدید آغاز شده که فقط در شهرستان بندر ماهشهر قریب به ۱۵۰ کلاس درس مقطع ابتدایی، معلم ندارد و این مساله سال پیش نیز تکرار شده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر یعنی پس از گذشته دو هفته از سال تحصیلی ۷۳ کلاس درس در مقطع ابتدایی معلم ندارد. در مقاطع متوسطه اول و دوم نیز به همین شکل شاهد کمبود معلم هستیم.

امام جمعه شهر چمران افزود: خوشبخانه رئیس آموزش و پرورش و فرمانداری بندر ماهشهر در این زمینه تلاش جدی دارند، اما حل کامل این موضوع یک مسأله کشوری و استانی است و از توان مسئولان شهرستانی خارج است. جا دارد که وزارت آموزش و پرورش و مسئولان استانی به این مساله مهم توجه ویژه کنند و تدابیر حکیمانه‌ای داشته باشند.

ابراهیمی شیوه پذیرش معلمان در امسال را دارای اشکالات اساسی دانست و اظهار داشت: متاسفانه همت جدی در وزارت آموزش و پرورش در مساله حل مشکل کمبود معلم وجود ندارد بنابراین دفتر ریاست جمهور باید به این مساله مهم ورود جدی داشته باشد و با عملان آن برخورد جدی کند.

وی در پایان تأکید کرد: دانش‌آموزان چه گناهی کرده‌اند که با هزار ذوق و شوق می‌خواهند به مدرسه بروند و علم‌آموزی کنند، اما با بی‌تدبیری وزارت آموزش و پرورش و کم‌کاری آنها مواجه هستند.

https://niuz.ir/158773کپی شد!

Warning: Undefined variable $show_sep in /home/h267562/domains/niuz.ir/public_html/wp-content/themes/assets/content.php on line 342