سه پروژه خدمات شهری در بندر ماهشهر همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس افتتاح شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: سه پروژه شهرداری بندر ماهشهر با هزینه‌ای بالغ بر ۴۶۰ میلیارد ریال به مناسبت هفته دفاع مقدس بهره برداری شد.

محمد خانچی روز شنبه در حاشیه برگزار این آیین با اشاره به پروژه هایی که به بهره برداری رسید بیان کرد: یکی از این پروژه‌ها شامل ساماندهی ورودی شهرستان بندر ماهشهر از پل فرودگاه تا پل ولایت به مساحت ۶۱ هزار متر مربع و به طول یکهزار متر است.

 

وی ادامه داد: این پروژه که با اعتبار ۲۹۵ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده شامل عملیات عمرانی، زیرسازی و آسفالت، احداث فضای سبز، کود پاشی، بذر پاشی، زهکشی، پیاده‌رو سازی و احداث فنداسیون و نصب ۴۵ پایه ۹ متری روشنایی است.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: پروژه احداث باند برگشت خیابان وحدت حد فاصل پل معلم تا پل مستغلات به طول ۴۸۰ متر شامل سواره‌رو به عرض هشت متر و پیاده‌رو به عرض ۱.۵ متر به بهره برداری رسید.

 

خانچی ساماندهی کانال دفع آب‌های سطحی، احداث آیلند میانی به طول ۴۸۰ متر، کفپوش‌گذاری، زیرسازی و آسفالت با هزینه‌ای بالغ بر ۴۱ میلیارد ریال از دیگر بخش خای این پروژه عنوان کرد.

 

وی افزود: ۱۰ دستگاه اتوبوس نیز با هزینه‌ای بالغ بر ۱۲۴ میلیارد ریال در آستانه بازگشایی مدارس و برای خدمات رسانی به دانش آموزان رونمایی گردید.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان توضیح داد: هزینه خرید ۱۰ دستگاه اتوبوس، ۴۸۰ میلیارد ریال بوده که ۷۵ درصد هزینه خرید را دولت تقبل نمود و شهرداری ۲۵ درصد معادل ۱۲۴ میلیارد ریال را از محل حق آلایندگی پرداخت کرده است.

https://niuz.ir/158734کپی شد!