طرح افزایش تعداد نمایندگان ۶ ماه مسکوت ماند

نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز با اکثریت آرا با تقاضای مسکوت ماندن ۶ ماهه طرح اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه مجلس و تعداد نمایندگان آنها موافقت کردند.

رسیدگی به درخواست مسکوت ماندن طرح اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه مجلس شورای اسلامی و تعداد نمایندگان آنها در دستورکار نمایندگان در جلسه علنی امروز (دوشنبه ۲۰ شهریور ماه) قرار داشت.

وکلای ملت در این جلسه پس از انجام بررسی‌های لازم از مجموع ۲۱۳ نماینده حاضر با ۱۳۲ رأی موافق، ۶۴ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع، موافقت کردند.

فتح‌الله توسلی به عنوان نماینده درخواست‌کنندگان مسکوت ماندن ۶ ماهه طرح مذکور گفت: شرایط زمانی، مکانی و نوع طرح نشان می‌دهد که این طرح پختگی لازم را نداشته و اجرای آن در شرایط فعلی مناسب نیست چرا که افرادی که در انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کرده‌اند با توجه به شرایط فعلی نسبت به این موضوع اقدام کرده‌اند و اگر می‌دانستند که حوزه انتخابیه قرار است تفکیک شود تعداد دیگری از نمایندگان در مناطق دیگر ثبت نام می‌کردند لذا اجرای این طرح در شرایط فعلی موجب تضییع حق کاندیداها می‌شود.

وی افزود: شورای نگهبان نیز اعلام کرده که حتی در صورت تصویب این طرح در مجلس اجرای آن به دوره اخیر نخواهد رسید و هم اکنون نیز مراحل اجرایی انتخابات آغاز شده و در میانه راه نباید اقدامی کنیم که هم دستگاه نظارتی و هم دستگاه اجرایی با مشکل مواجه شود، ضمن اینکه دولت به عنوان مجری انتخابات مخالف اجرای این طرح در شرایط فعلی است، لذا نباید طرحی که هم حق نمایندگان و مردم را ضایع می‌کند و هم دولت با آن مخالف است را تصویب و اجرایی کنیم.

نماینده بهار و کبودرآهنگ در مجلس بیان کرد: نمایندگان برای این طرح زحمات خود را کشیدند اما اکنون شرایط مناسبی برای اجرا نیست.

https://niuz.ir/158703کپی شد!